رایج ترین مشکلات لوازم خانگی به همراه راهکارهای مواجهه با آنها

رایج ترین مشکلات لوازم خانگی به همراه راهکارهای مواجهه با آنها
مشکلاتی که برای لوازم خانگی به وجود می آیند بسته به نوعشان می توانند به سادگی قابل حل باشند، زمان هایی هستند که حتما باید به دست تعمیرکارحرفه ای سپرده شوند و درمواقع وخیم تر دیگر کاری برای تعمیر آنها نمی توان انجام داد و ناگزیر به خرید دستگاه جدیدی هستید.

رایج ترین مشکلات لوازم خانگی به همراه راهکارهای مواجهه با آنها

لوازم خانگی وسایلی هستند که روزانه در حال استفاده کردن از آنها هستیم و این استفاده به قدری تداوم دارد که گاهی فراموش می کنیم هر وسیله مصرفی، بعد از مدتی نیاز به رسیدگی دارد و ممکن است در عملکرد آن خللی به وجود آید. این موضوع تا وقتی که مشکل خودش را به اشکال مختلف نشان ندهد، توجه ما را هم جلب نمی کند. بنابراین همیشه زمانی به وجود مشکل دستگاه پی می بریم که یا دستگاه کلاً از کار افتاده یا با ایراد واضحی مواجه شده است. مشکلاتی که برای لوازم خانگی به وجود می آیند بسته به نوعشان می توانند به سادگی قابل حل باشند، زمان هایی هستند که حتما باید به دست تعمیرکار حرفه ای سپرده شوند و در مواقع وخیم تر دیگر کاری برای تعمیر آنها نمی توان انجام داد و ناگزیر به خرید دستگاه جدیدی هستید. در این مقاله زنبیل به چند مشکل رایج در لوازم خانگی و راهکارهای عمومی آنها می پردازیم تا مشخص شود وخامت اوضاع در چه حدی است.

نشت آب

در این مشکل اگر آب پخش شده از دستگاه در کف آشپزخانه به نحوی با برق تماس پیدا کند خطر برق گرفتگی و در آشپزخانه هایی که کف سرامیکی دارند خطر سر خوردن و شکستگی اندام بدن وجود دارد.

علت: نشت آب از ماشین لباسشویی یا یخچال فریزر ممکن است به خاطر تراز نبودن سطح زیر دستگاه باشد. مثلا محل اتصال لوله آب به یخچال ساید بای ساید یا ماشین لباسشویی می تواند نشتی داشته باشد.

راهکار: ابتدا دستگاه را از برق بکشید تا خطر برق گرفتگی برطرف شود. سپس با احتیاط پشت دستگاهی که از آن آب به راه افتاده است را بررسی کنید و از عدم وجود نشتی در اتصالات آن اطمینان حاصل کنید. اگر مشکلی در لوله ها مشاهده نکردید باید به دنبال مشکل در داخل دستگاه بگردید تا مشخص شود علت اصلی مشکل نشتی آب چیست.

سر و صدا لوازم خانگی

مشکل دیگری که به ویژه در سکوت و هنگام شب به خوبی خود را نشان می دهد سر و صدای غیر عادی لوازم خانه است. به طور طبیعی بعضی وسایل مثل یخچال در زمان کارکرد موتور ممکن است تولید صدا کنند اما زیاد شدن این صداها ممکن است نشانه وجود مشکل در دستگاه باشد.

علت: گاهی سر و صدای وسیله ای مثل ماشین لباسشویی فقط به خاطر تراز نبودن سطح زیر آن می تواند باشد و گاهی نیز ضعیف شدن یا فشار بیش از حد به موتور ممکن است دلیل این امر باشد.

راهکار: محل قرارگیری وسایل را چک کنید و از تراز بودن آنها مطمئن شوید. از وسایل بیش از ظرفیت مجازشان استفاده نکنید مثلا در ماشین لباسشویی بیش از اندازه وزن مشخص لباس نریزید و به جای اینکار چند بار با مقادیر کمتر از آن استفاده کنید.

روشن نشدن دستگاه

گاهی اوقات با زدن دکمه روشن دستگاه کار نمی کند مثلا کنترل تلویزیون عمل نمی کند. این مشکل به دلایل مختلفی می تواند به وجود آید که باید یک به یک بررسی شوند.

علت: ممکن است آسیب فیزیکی به دکمه های دستگاه وارد شده باشد یا انرژی به درستی به وسیله نرسیده باشد. در شرایطی ممکن است به کابل ها آسیب رسیده باشد و در بدترین حالت، احتمال سوختن یکی از قطعات وجود دارد.

راهکار: اگر کنترل تلویزیون کار نمی کند باتری آن را تعویض کنید، اگر دکمه روشن ماشین لباسشویی کار نمی کند جریان برق آن را بررسی کنید و اگر از سلامت کابل ها و دو شاخه نیز مطمئن شدید باید با تعمیرکار معتبر تماس بگیرید تا دستگاه را باز و بررسی کند.

زنگ زدگی

یک رویداد رایج در کار با وسایلی که فلزی هستند زنگ زدن آنهاست که حتی می تواند به سوراخ شدن دستگاه منجر شود. تا قبل از وقوع چنین اتفاقی در مورد وسایلی که با آب سر و کار دارند باید دقت لازم را داشته باشید.

علت: ریختن آب روی بدنه یا داخل وسایلی مثل ماشین لباسشویی و یخچال به مرور زمان واکنش شیمیایی انجام داده و به آنها آسیب می رساند.

راهکار: در مورد وسایلی که تماس مستقیم با آب ندارند سعی کنید آنها را از تماس ناخواسته با آب دور نگه دارید مثلا قرار داشتن ماشین لباسشویی کنار سینک ظرفشویی و پاشیدن آب از سمت سینک هنگام شستشوی ظرف ها به سطح ماشین لباسشویی، می تواند برای آن مشکل ساز شود پس بهتر است یا از سینک دور شود یا سطح آن پوشانده شود.

مرجع مطمئن برای خرید لوازم خانگی جدید

اگر از مشکلات لوازم خانگی فعلی خود کلافه شده اید و تصمیم دارید دستگاه های خراب و فرسوده خود را با لوازم خانگی نو تعویض کنید، می توانید به یک مرجع مطمئن برای خرید این وسایل مراجعه کنید که فروشگاه اینترنتی زنبیل نام دارد. اطمینان به زنبیل ناشی از برخورداری این سایت از نماد اعتماد الکترونیکی 5 ستاره از وزارت صمت می باشد. شما می توانید انواع لوازم خانگی از یخچال فریزر، تلویزیون، ساندبار، مایکروفر، ظرفشویی، اجاق گاز و... را با گارانتی اصالت کالا از برندهای مطرح بازار از زنبیل تهیه کنید.

در صورت مشاهده خرابی در دستگاه های خریداری شده از زنبیل در طول مدت گارانتی می توانید از سرویس منحصر به فرد چتر حمایتی زنبیل بهره مند شوید.

چتر حمایتی زنبیل به شکل زیر کار می کند و شامل:

  • - دریافت کالا از مشتری و تحویل به خدمات پس از فروش
  • - پیگیری رفع مشکل کالا توسط زنبیل در ارتباط با شرکت خدمات
  • - دریافت کالا از شرکت خدمات پس از فروش و تحویل مجدد آن به مشتری بصورت رایگان


لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید