سایز مناسب برای خرید یخچال فریزر بر حسب فوت ‌و لیتر کدام است؟

سایز مناسب برای خرید یخچال فریزر بر حسب فوت ‌و لیتر کدام است؟
به غیر از قیمت، نوع یخچال فریزر و برند سازنده آن، عامل مهم دیگری که در خرید این وسیله همیشه در حال استفاده، تاثیرگذار است، گنجایش یخچال فریزر می باشد.

سایز مناسب برای خرید یخچال فریزر بر حسب فوت ‌و لیتر کدام است؟

به غیر از قیمت، نوع یخچال فریزر و برند سازنده آن، عامل مهم دیگری که در خرید این وسیله همیشه در حال استفاده، تاثیرگذار است، گنجایش یخچال فریزر می باشد. یخچال فریزر ها در مدلهای مختلفی شامل فریزر بالا، فریزر پایین، ساید بای ساید و درب فرانسوی ساخته و تولید می شوند که در هر کدام تعدادی طبقه را به یخچال و تعدادی طبقه دیگر را به فریزر اختصاص می دهند. اگر یخچال فریزر خیلی کوچک باشد همیشه با کمبود فضا در آن مواجه می شویم و اگر خیلی بزرگ باشد، خرید آن هزینه اضافی روی دست ما می گذارد و فضای آشپزخانه را هم بی دلیل اشغال می کند. در این مطلب زنبیل می خواهیم با ظرفیت یخچال که بر حسب فوت و لیتر مشخص می شود، آشنا شویم تا بتوانیم متناسب با نیاز خود و تعداد اعضای خانواده، یخچال فریزر تهیه کنیم.

محاسبه ظرفیت یخچال فریزر بر حسب فوت

قبل از اینکه به سراغ انتخاب سایز مناسب یخچال فریزر برویم، باید ببینم مفهوم فوت و لیتر در یخچال چطور محاسبه می شود. روش محاسبه فوت یا همان فوت مکعب، به اینصورت است که اگر طول، عرض و ارتفاع یخچال فریزر را بر حسب واحد اندازه گیری فوت (هر فوت معادل 30 سانتیمتر است) در هم ضرب کنیم؛ عدد حاصل، ظرفیت یخچال فریزر بر حسب فوت می شود. به بیان دیگر یعنی چند مکعب مربع کوچک 30×30×30 سانتیمتری فرضی داخل یخچال جا می شود به شرطی که یخچال فریزر را کاملا خالی و فضای داخل آن را 100 درصد قابل استفاده در نظر بگیریم.

محاسبه ظرفیت یخچال فریزر بر حسب لیتر

روش دیگر برای بیان گنجایش یخچال فریزر، بر حسب لیتر می باشد. این اندازه گیری به دو شکل خالص و ناخالص توسط سازندگان آنها انجام می شود. ظرفیت ناخالص یخچال فریزر بر حسب لیتر، یعنی اگر یخچال فریزر را مانند یک مخزن بزرگ آب تصور کنیم، اگر بخواهیم آن را پر کنیم حداکثر چند لیتر آب در آن جای می گیرد. در این حالت ضخامت دیواره های یخچال، طبقات و سایر فضاهای غیر قابل استفاده یخچال فریزر هم جزء ظرفیت ناخالص حساب می شوند. عدد دقیقتری که به عنوان گنجایش یخچال بیان می شود ظرفیت خالص یخچال است. در ظرفیت خالص منظور این است که اگر یخچال را خالی از مواد غذایی در نظر بگیریم، با کم کردن فضای اشغال شده توسط طبقات، ضخامت دیواره ها و دیگر قسمت های غیر قابل استفاده از داخل دستگاه، چند لیتر آب در آن جای می گیرد یا به بیان دیگر چند بطری ماء الشعیر یک لیتری داخل یخچال و فریزر می توان قرار داد.

گنجایش مناسب یخچال فریزر بر اساس تعداد اعضای خانواده

یخچال فریزرها به طور معمول در ظرفیت های 5 تا 30 فوت و در برخی مدلها تا 40 فوت ساخته می شوند. در انتخاب یخچال فریزر باید دقت داشته باشید که ظرفیت دستگاه گاهی به طور جداگانه برای یخچال و فریزر و گاهی به صورت مجموع کل آنها مشخص می شود. ظرفیت مناسب یخچال فریزر بستگی مستقیم به میزان خوراکی هایی دارد که درون آن قرار می دهید ممکن است شما یک خانواده 2 نفره داشته باشید اما رفت و آمد مهمان به خانه شما زیاد باشد و خودتان هم همیشه در حال خرید خوراکی باشید در این صورت باید خانواده خود را بیشتر از 2 نفره در نظر بگیرید. به عنوان یک قاعده کلی، معمولا به ازای هر نفر 4 فوت یخچال و 2 فوت فریزر فضا بهتر است در نظر گرفته شود.

  • - خانواده 1 تا 2 نفره: ظرفیت 4 تا 13 فوت و بر حسب لیتر حداکثر 350 لیتر خالص برای شما مناسب است. در این ظرفیت برای 1 نفر یخچال های صندوقی کوچک می تواند جوابگو باشد و برای دو نفر از بین مدل های فریزر بالا و فریزر پایین می توانید یخچال فریزر دلخواه خود را انتخاب کنید.
  • - خانواده 3 تا 4 نفره: ظرفیت 14 تا 24 فوت و بر حسب لیتر بین 350 تا 500 لیتر خالص برایتان کافیست. در این محدوده گنجایش، شما حق انتخاب زیادی بین یخچال فریزرهای معمولی فریزر بالا و پایین و یخچال ساید دارید و همچنین می توانید برخی مدل های درب فرانسوی را هم برگزینید.
  • - خانواده 5 نفره و بیشتر: ظرفیت 25 فوت و بالاتر و بر حسب لیتر باید بیشتر از 500 لیتر را انتخاب کنید که بسته به تعداد نفرات خانواده و قاعده ذکر شده به ازای هر نفر این اعداد می توانند بزرگتر شوند. در ظرفیت های بزرگ دست شما برای انتخاب مدل های دوقلو، ساید بای ساید و درب فرانسوی بازتر بوده و تنوع مدل های یخچال فریزرهای معمولی بالطبع کمتر است.

بهترین فروشگاه خرید یخچال فریزر در تنوع کامل از ظرفیت های کوچک تا بزرگ با تضمین بهترین قیمت

اکنون که بر اساس نوع یخچال و متناسب با نیاز خود، می دانید چه ظرفیتی از یخچال فریزر برای شما کافیست، بهتر است برای خرید این وسیله مهم به یک سایت معتبر مراجعه کنید. فروشگاه اینترنتی زنبیل از این اعتبار برخوردار است که نتیجه داشتن نماد اعتماد الکترونیکی 5 ستاره، سابقه قریب به 10 ساله در فروش محصولات و به ویژه لوازم خانگی و ارائه محصولات از برندهای برتر مانند ال جی، سامسونگ، دوو، اسنوا و... با گارانتی اصلی می باشد. زنبیل علاوه بر اینها، دارای روش ارسال فوری در تهران است که در مدت بسیار کوتاهی در کمتر از 4 ساعت کالا را درب منزل تحویل میگیرید.لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید